Free cookie consent management tool by TermsFeed Czas na kreatywne CV interaktywne - ForManWay

ForManWay

Czas na kreatywne CV interaktywne

W jednym z poprzednich wpisów mówiliśmy o najnowszych trendach w tworzeniu curriculum vitae. Wspominaliśmy o formie, kolorach, niestandardowych elementach. Ale w tym temacie jest do powiedzenia coś jeszcze. Coś, czym zajmiemy się dzisiaj. Czas na kreatywne CV interaktywne. Co to takiego? I czy warto stworzyć taką formę życiorysu?

Czym jest kreatywne CV? – interaktywny sposób autoprezentacji

W pierwszej chwili może wydawać się, że kreatywne CV to po prostu klasyczny dokument, odróżniający się od innych drobnymi cechami, które wyłamują się ogólnie przyjętym schematom. Nie jest to prawda. Oczywiście, tego typu curriculum vitae jest niestandardowe, ale w nieco inny sposób. Do kreatywnych CV można zaliczyć życiorysy, które odróżniają się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim nośnikiem lub formą.

Przykłady

Interaktywny życiorys może mieć formę wideo. Krótki film jest ciekawym odejściem od tradycji, a przy tym pozwala przekazać te same informacje, co wersja papierowa. Za pośrednictwem kamery można opowiedzieć o swoim doświadczeniu, wykształceniu lub mocnych stronach. Co więcej, nie tylko słowa, ale także mimika, ton głosu, montaż i muzyka okazują się pomocne w jak najlepszym zaprezentowaniu siebie.

Innym ciekawym sposobem autoprezentacji jest wykorzystanie potencjału obrazu. Osoby, które znają się na programach graficznych mogą stworzyć interaktywne curriculum vitae z paskiem postępu i podstronami, w które trzeba kliknąć, albo życiorys w formie ciekawej prezentacji, zestawienia wykresów lub humorystycznych ilustracji!

Na koniec omówmy kwestię nośnika. Oczywiście filmik wymaga konkretnego środka przekazu, którym może być portal YouTube czy social media takie, jak Linkedin. Ale w przypadku materialnego życiorysu również można wykazać się pomysłowością przy wyborze medium. Ciekawym pomysłem jest plakat, baner, mała książeczka, a nawet komiks! Ważne, aby forma nie przysłoniła treści i pasowała do stanowiska, na które się aplikuje.

Zalety interaktywnego CV

Jest ich bardzo wiele! Przede wszystkim taki życiorys:

  • podkreśla osobowość danej osoby;
  • ukazuje zdolności i kreatywność kandydata;
  • wyróżnia się na tle innych;
  • pokazuje determinację i zaangażowanie kandydata;
  • pomaga budować pozycję na rynku pracy;
  • zmniejsza dystans i ociepla oficjalną stronę procesu rekrutacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *