Free cookie consent management tool by TermsFeed Najnowsze trendy w pisaniu CV - ForManWay

ForManWay

Najnowsze trendy w pisaniu CV

Rynek pracy dynamicznie się zmienia, niemal w każdym możliwym aspekcie. Dotyczy to także procesu rekrutacji i składanych podczas niego dokumentów. Warto poznać najnowsze trendy w pisaniu CV, bo nierzadko to właśnie curriculum vitae jest kluczowe w naborze i przekłada się na przyjęcie lub odrzucenie kandydatury.

Jakie powinno być dobre CV?

Przede wszystkim dokument musi zawierać dane osobowe, dane do kontaktu, doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje. Wszystkie te informacje powinny być zamieszczone w określonej kolejności, w konkretnych sekcjach. Tych elementów, niezależnie od najnowszych trendów w pisaniu CV, nie można pomijać. Co więc się zmieniło?

Nie to, co znajduje się w dokumencie, a to, w jaki sposób jest przedstawiane.

CV – jak napisać dokument zgodnie z nowoczesnymi trendami?

Wszystkie trendy, o których zaraz opowiemy, mają dwa cele – ułatwić pracodawcy przeglądanie dokumentów i wyróżnić curriculum vitae na tle innych. Dlatego ważna jest:

  • zwięzła forma – w dokumencie należy zamieszczać tylko niezbędne informacje;
  • oryginalna kolorystyka – oczywiście z umiarem. Curriculum vitae ma być przede wszystkim profesjonalne. Ale mały akcent kolorystyczny, np. ramka wokół zdjęcia, przyciągnie wzrok;
  • nietypowe położenie poszczególnych sekcji – marginesy boczne można wykorzystać na dane osobowe lub zdjęcie;
  • fotografia – nie jest obowiązkowym elementem, ale warto ją załączyć. Ten drobny akcent urozmaici wygląd dokumentu;
  • linki do profili społecznościowych – ale tylko jeśli są używane do celów zawodowych, np. publikacji projektów. Jeżeli są przestrzenią, w której znajdują się jedynie prywatne zdjęcia i informacje, lepiej zrezygnować z tego punktu.

Czy warto pisać CV zgodnie z najnowszymi trendami?

Zależnie od branży i konkretnej firmy, oczekiwania wobec dokumentacji mogą być inne. Kandydat, który aplikuje na stanowisko w nowoczesnym, prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwie (lub w młodym zespole) może śmiało pozwolić sobie na więcej i wykorzystać obecne trendy w tworzeniu zgłoszenia. Jeżeli jednak kandydat planuje karierę w firmie z wieloletnimi tradycjami, w konserwatywnej branży, lepsze będą tradycyjne dokumenty.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *