Free cookie consent management tool by TermsFeed Coaching kariery - ForManWay

ForManWay

Czujesz, że Twoja kariera stoi w miejscu?
A może chcesz zmienić pracę i nie wiesz jak się za to zabrać?

Nic prostszego! Wystarczy rozmowa z naszym konsultantem.

Oferujemy Ci wsparcie na każdym etapie: 
od zweryfikowania Twoich kompetencji,
poprzez pomoc w przygotowaniu CV, aż po pokierowanie, gdzie masz szukać pracy
i jak przygotować się do rozmów rekrutacyjnych.

Co dostajesz?
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej

CZCESZ DOWIEDZIĆ SIĘ WIĘCEJ O COACHINGU KARIERY?

Kliknij i sprawdź szczegóły!

 

Czym jest coaching kariery? 

Coaching kariery to bardzo ważny rodzaj coachingu, który służy przede wszystkim rozwojowi zawodowemu pracowników. Mowa zarówno o osobach, które zajmują konkretne stanowiska pracy i potrzebują zmian, jak i o tych, którzy chcą w racjonalny sposób zaplanować swoją ścieżkę zawodową. Warto dodać, że coaching kariery realizowany jest w formie partnerskiej relacji pomiędzy trenerem a klientem, w której warunkach powstaje przestrzeń do kreatywnego rozwiązywania celu danej osoby. 

Analiza SWOT, mapa kompetencji, rozmowy coachingowe, feedback 360 stopni plan rozwoju kariery – spektrum stosowanych przez coacha narzędzi jest rozległe, a wszystko po to, by korzyści były miarodajne. Coaching kariery to dla wielu klucz do sukcesu na ścieżce zawodowej! 

Komu polecany jest coaching kariery? 

Coaching kariery to nie tylko „usługa” dla osób, które potrzebują zmiany w ścieżce zawodowej. To również nie tylko metoda odkrywania własnych talentów i dążenia do ich wykorzystania. Coaching kariery ma wiele zastosowań, a dzisiaj wybierany jest przez każdą osobę, która ma świadomość tego, jak zadowolenie w życiu zawodowym przekłada się na satysfakcję, balans i harmonię w życiu prywatnym. Komu polecany jest zatem coaching kariery? Oto kilka przykładów: 

  • Coaching kariery sprawdza się wśród osób, które chcą zdefiniować swoje cele zawodowe. Coach pomaga osiągnąć to w taki sposób, by były one zbieżne z celami osobistymi. 
  • Coaching kariery pomaga określić wszystko to, co jest ważne w pracy dla danej osoby. W wielu przypadkach jest to początek swoistego przeprogramowania – ponownego budowania nowej ścieżki zawodowej! 
  • Coaching kariery to gwarancja zaplanowania ścieżki rozwoju oraz drogi zawodowej na przyszłość. Dzięki niemu można odważnie podejmować wyzwania zawodowe i co ważne, śmiało je realizować. 
  • Coaching kariery pomaga wejść młodym ludziom na rynek pracy – to sposób, by przyjrzeć się oczekiwaniom pracodawców oraz zaplanować rozwój swoich kompetencji zawodowych. 
  • Coaching kariery wspiera osoby, które chcą wrócić do pracy po dłuższej przerwie. Idealnie sprawdza się także w walce z wykluczeniem zawodowym. 
  • Coaching kariery idealnie nadaje się dla pracowników borykających się z wypaleniem zawodowym – to doskonała droga ku efektywności, pasji, radości oraz zbudowaniu work-life balance. 
  • Coaching kariery to w dużej mierze wnikliwa analiza własnego „Ja” w świecie zawodowym, w tym marzeń i pragnień. Prócz wskazania potencjału zyskać można wiedzę o własnych przekonaniach, oczekiwaniach czy blokadach, przez które stoimy w miejscu. 
  • Coaching kariery to również praca nad brakiem swojej pewności siebie czy nawet praca z nadmiernym perfekcjonizmem. 

Coaching kariery – jakie korzyści z niego płyną? 

Poszukiwanie i odkrywanie swojego miejsca w życiu zawodowym to złożony, nieprzerwany proces, który nie tylko opiera się na potencjalne, talentach, budowaniu doświadczenia oraz planowaniu pozyskiwania nowych kwalifikacji. To przede wszystkim źródło zadowolenia, samospełnienia się i dużej satysfakcji, zarówno z własnej profesji, działań i pracodawcy, jak i osiąganych zysków finansowych. Coaching kariery to zatem długa lista miarodajnych korzyści oraz gwarancja świeżości – zarządzaj sobą w czasie, bądź asertywny, pokonuj własne granice i ciesz się z własnych sukcesów!