Free cookie consent management tool by TermsFeed Po co mi agencja doradztwa personalnego? - ForManWay

ForManWay

Po co mi agencja doradztwa personalnego?

Wartość doradztwa personalnego i poziom świadczonych w tym obszarze usług w zakresie HR z roku na rok wzrasta. 

Doradztwo oferuje coraz to szerszy wachlarz usług, które potrafią zaspokoić potrzeby związane nie tylko z rekrutacją pracowników czy zdobyciem specjalistów, ale także z  optymalizacją procesów, równocześnie oferując dodatkowe szkolenia i zapewniając rozwój pracownikom.

Jak zatem doradztwo HR może wesprzeć Twój biznes?

Znaczna część w tej branży zmierza się z 2 głównymi problemami: w obszarze pozyskiwania pracowników oraz zatrzymania swojego zespołu w firmie.

Na ratunek przybywają agencje HR-owe, w których pracują eksperci potrafiący rekrutować i z łatwością wyszukiwać nowe rozwiązania wspierające partnerów biznesowych. Taka współpraca przynosi wiele korzyści – dla pracodawcy to ogromna szansa na uzyskanie dodatkowej przestrzeni czasowej, aby ich dział HR mógł skupić się na dbaniu o istniejące zespoły.


Dzięki takiej optymalizacji pracy i pełnemu wsparciu konsultanta, wzmacniamy markę firmy i budujemy jej pozytywny wizerunek. Zbudowane relacje z przyszłymi kandydatami zaowocują łatwiejszą rekrutacją w przyszłości.

Nowoczesne agencje HR-owe proponują „wypożyczenie” specjalisty HR – konsultanta, który zadba w ten sposób o rozwój biznesu, nie obciążając dodatkowo budżetu kolejnym „headcount-em”. 

Kiedy warto skorzystać z doradztwa HR? 

  • Gdy chcesz mieć pewność, że rekrutacja zakończy się sukcesem.
  • Chcesz pozyskać kandydatów z tej samej branży, w której operujesz.
  • Chcesz mieć gwarancję poszukiwań kandydatów i nie chcesz opierać się tylko na ogłoszeniu rekrutacyjnym.
  • Gdy w organizacji niezbędna jest optymalizacja procesów HR.
  • Kiedy stawiasz na szybki rozwój zespołu.

Jak wybrać agencję HR do konsultacji?

Jednym z narzędzi pozwalających podjąć odpowiednią decyzję, odnośnie współpracy z agencją HR, są jej referencje. Warto, oprócz negocjacji cenowych, dopytać o doświadczenie w danej branży. Istotne jest też bezpośrednie zapoznanie się z konsultantem, który będzie dedykowany do wsparcia Twojej firmy – bezpośrednie spotkanie oraz pokazanie biura może być przydatnym elementem dającym pogląd na pracodawcę „od kuchni” i uwiarygadnia komunikat przekazywany dalej do potencjalnych kandydatów.


Doświadczone agencje HR opierają swoje działania na stworzonych już szablonach i procesach, które dopasowują do potrzeb klienta – tak jak szczegółowa analiza stanowiska, zaplanowanie działań i dobranie dedykowanych narzędzi, realizacja założonego planu w ramach czasowych oraz monitoring efektów pozwoli uzyskać oczekiwane wyniki.

W wersji rozszerzonej można rozpocząć współpracę od audytu HR, który pomaga zdiagnozować kluczowe punkty w organizacji oraz punkty styku kandydata (i potem pracownika) z marką firmy. Audyt HR to nowość na rynku, ale już niedługo pojawi się na ten temat oddzielny artykuł 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *