Free cookie consent management tool by TermsFeed Jak efektywnie zmienić branże? - ForManWay

ForManWay

Jak efektywnie zmienić branże?

Czasy, gdy na jednym etacie pracowało się od momentu otrzymania posady aż do przejścia na emeryturę, dawno minęły. Rynek nie znosi stagnacji. Współcześni pracownicy są głodni wyzwań. Dla wielu nowe stanowisko to za mało. Zmiana branży staje się coraz bardziej powszechna. Warto jednak nie szukać nowych przestrzeni na siłę, a podążać zgodnie z umiejętnościami i zainteresowaniami. Jak wybrać swoją nową, zawodową ścieżkę?

Po pierwsze – zweryfikuj kompetencje!

Niby to oczywiste, ale wiele z osób nastawionych na zmianę branży nie zastanawia się nad tym, co umie i w czym jest dobra. Chwyta okazję, podąża za radą przyjaciół, spychając w kąt swoje dotychczasowe doświadczenie. Ciekawym rozwiązaniem może być rozmowa z coachem kariery. Pozwoli ci zweryfikować kompetencje i wskazać, nad czym powinieneś popracować, by efektowniej wystartować w procesach rekrutacji.

Po drugie – zadbaj o dobre CV!

Jak cię widzą w dokumencie aplikacyjnym, tak zdecydują, czy zaprosić cię na kolejny etap rekrutacji. CV powinno więc nie tylko informować specjalistów od HR o twoim dotychczasowym doświadczeniu czy edukacji. Planując zmianę branży, warto umieścić też wzmiankę o odbytych szkoleniach czy posiadanych certyfikatach. Nie należy omijać również znajomości specjalistycznych programów. CV musi przykuwać uwagę – pomoże w tym na pewno fotografia kandydata.

Po trzecie – kieruj się planem!

Zmiana branży wynika z konkretnego powodu. Bywa związana z przeprowadzką, brakiem motywacji do wykonywania dotychczasowych obowiązków, trudną sytuacją finansową aktualnego miejsca zatrudnienia. Niezależnie od przyczyny, dla jakiej chcesz zmienić branżę, musisz mieć dobry plan rozwoju swojej kariery. Wyznacz sobie konkretny cel zawodowy i stanowisko, które chcesz objąć. Szukanie w ciemno będzie trwało w nieskończoność i zapał szybko zastąpi frustracja.

Po czwarte – pomożemy ci w zmianie na lepsze!

Nie wiesz, jak zmienić branżę z sukcesem? Przeraża cię myśl o kolejnych etapach rekrutacji, a jednocześnie pragniesz rozwoju? Skontaktuj się z nami – spotkanie z coachem kariery rozwieje twoje wątpliwości. Możesz liczyć na wsparcie na każdym etapie. Poznaj najświeższe informacje z rynku pracy i bądź gotowy do rozpoczęcia nowego rozdziału w karierze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *