ForManWay

Na zdjęciu widzimy pracującą przy komputerze mamę oraz kilkuletnią córkę bawiącą się obok. Praca zdalna oczami rodzica

Praca zdalna oczami rodzica

Jestem rekruterką z krótkim, bo 1,5 rocznym stażem. W całej mojej karierze zawodowej nigdy nie miałam możliwości pracy zdalnej i traktuje to jako duży benefit. Tym bardziej że jestem mamą dwójki dzieci. Jeżeli Ty też masz w domu małych podopiecznych, to doskonale wiesz, że nie zawsze łatwo jest skupić się na pracy, gdy w pokoju obok masz dziecko, które pragnie Twojej uwagi, w łazience pełny kosz prania, a  lodówka świeci pustkami. Jak wygląda praca zdalna oczami rodzica?

Jak zmotywować się do pracy podczas home office?

Motywowanie się do pracy zdalnej może stanowić wyzwanie, ale skutkować będzie dużą produktywnością, a o to przecież chodzi 😊 Dlatego mam nadzieję, że kilka moich pomysłów, na to jak nie dać się zwariować i skupić tylko na pracy podczas home office, pomoże Ci być efektywnym w tym co robisz 😊 

Jednym z kluczowych elementów pracy zdalnej jako rodzica jest:

Samodyscyplina 🡪 Umiejętność skupienia i zarządzania czasem jest kluczowa w pracy zdalnej. Dlatego ważne jest by działać zgodnie z ustalonym wcześniej planem dnia, który zawiera godziny pracy jak i przerwy. Pamiętaj, że co godzinę warto dać odpocząć plecom i oczom przez 5 minut 😊 

Przestrzeń Pracy 🡪 Wyodrębnij specjalne miejsce do pracy, aby oddzielić pracę od życia osobistego. Staraj się mieć porządek, by nic Cię nie rozpraszało. Dla dzieci również warto stworzyć wydzieloną przestrzeń do zabawy lub nauki, aby mogły być zajęte podczas Twoich obowiązków zawodowych.

Team Spirit 🡪 to ważny aspekt w każdej pracy. Komunikuj swoje potrzeby i wyzwania związane z pracą zdalną w roli rodzica. Wspierajcie się nawzajem i szukajcie rozwiązań, które pomogą zachować produktywność. Staraj się dbać o kontakty ze współpracownikami, bo dzięki temu czujesz się częścią grupy i masz większą motywację do pracy.

Rozpraszacze 🡪 Postaraj się wyeliminować wszystko, co może zakłócać Twoje skupienie. Wyłącz powiadomienia z prywatnych mediów społecznościowych i inne źródła rozpraszające, gdy jesteś w trybie pracy. Pamiętaj, że to koncentracja poprawia efektywność. 😊

Codzienna rutyna 🡪 ubieraj się w sposób, w jaki byś to robił/a do biura. To pomaga w przejściu z trybu relaksu do pracy. Dlatego nawet jak pracujesz z domu, ubierz się i umaluj (jeśli lubisz), by czuć się komfortowo.

Dzielenie pracy zdalnej i roli rodzica może być wymagające, ale również satysfakcjonujące. Może przynieść wiele korzyści, ale wiąże się ze zdyscyplinowanym i elastycznym podejściem. Przybywająca technologia pozwala na pracę z dowolnego miejsca na świecie, ale od nas zależy na ile efektywna będzie to praca. 

A Ty jakie masz sposoby na skuteczną pracę z zacisza swojego domu? Podziel się w komentarzu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *